Informace pro návštěvníky

09.05.2015 07:27
Budeme se snažit pravidelně aktualizovat všechny tabulky, inzerovat nadcházející události a referovat o událostech uplynulých. Pro automatickou distribuci článků využijte RSS kanály.

Vánoční turnaj ve stolním tenise v Sobčicích

Poté, co náš oddíl Sobčická Pálka překonal bez útrap první sezónu, navíc s rozrůstající se členskou základnou, jsme se rozhodli uspořádat turnaj nejen pro naše hráče, ale i pro okolí a spřátelené pingpongové spolky. Jednalo se o turnaj pro neregistrované hráče, čili v duchu „užít si klidný sobotní den se sportem a hlavně v přátelské atmosféře“. Dlouho jsme hledali správný termín, protože jak známo, prosinec bývá doslova nabitý nejrůznějšími akcemi. Ať to jsou plesy, jiné turnaje či vánoční večírky, navštěvuje nás Mikuláš se svou družinou, apod. Po prozkoumání termínů okolních akcí padl finální termín na sobotu, 12.12.2015. Ale nakonec jsme se ani tady příliš netrefili, protože v Hadci Králové se v ten samý den konal velký běžecký závod, který několik našich členů odlákal. I přes původní šok mezi námi, organizátory, byla nakonec účast slušná o to o čtrnácti hráčích. Vedle našich členů také dorazili hráči z Jičíněvse a z Dolního Dvora u Vrchlabí. Celý turnaj byl koncipován tak, aby si každý odehrál co nejvíce zápasů, dobře se pobavil, najedl, napil a vedle zážitků si i odnesl nějakou věcnou cenu. Vše co jsme si předsevzali, se nakonec vyplnilo. Za toto musíme především poděkovat Obecnímu úřadu Sobčice a jeho kulturnímu výboru, že vyslyšel naši žádost a přispěl nám částkou 5.000,- na ceny, poháry, diplomy a za zapůjčení zvukové aparatury. Dále velmi děkujeme Vlastislavu Skopárovi a společnosti EURO-PRODUKT PLUS, s.r.o. za věnování věcných darů do cen pro hráče. A nyní již k samotnému průběhu turnaje.

Sešli jsme se v dopoledních hodinách a ihned po ukončení registrací hráčů si každý vylosoval svou výchozí pozici úvodní tabulky základní skupiny. Tabulky byly dvě po sedmi hráčích a v nich se hrál systém každý s každým na dva vítězné sety. Ze základních skupin postoupilo vždy po čtyřech hráčích do PLAY OFF a tři nepostoupivší pak sehráli se svými protějšky z druhé skupiny ještě jeden zápas o konečné umístění. Tabulky základních skupin vypadaly po skončení takto:

Skupina A                                                                      Skupina B

1.místo Vladimír Vopátek                                                      1.místo Josef Kubín

2.místo Martin Bělovský                                                        2.místo Luboš Mášik

3.místo Pavel Středa                                                            3.místo Pavel Fikar

4.místo Matěj Mlejnek                                                          4.místo Lukáš Votápek

5.místo Tomáš Ledvinka                                                       5.místo Martin Rygl

6.místo Jiří Vojtíšek jr.                                                         6.místo Ladislav Míšek

7.místo Jiří Vojtíšek sr.                                                         7.místo Jaroslav Vích

Po uzavření základních skupin nám hostinský naservíroval generálku na Vánoce: Pořádný řízek z krkovice s bramborovým salátem. Toto občerstvení sklidilo nebývalý úspěch. Poté, co si všichni odpočinuli a načerpali nové síly, jsme se mohli vrhnout do vyřazovacích bojů, které vypadaly následovně.

Boje o umístění:

O konečné 9.místo         Tomáš Ledvinka              2:0          Martin Rygl

O konečné 11.místo       Ladislav Míšek                    0:2          Jiří Vojtíšek jr.

O konečné 13.místo       Jaroslav Vích                   2:0          Jiří Vojtíšek sr.

Čtvrtfinále:

Vladimír Vopátek           2:1          Lukáš Votápek

Pavel Středa                   2:0          Luboš Mášik

Martin Bělovský             2:0          Pavel Fikar

Matěj Mlejnek                   0:2          Josef Kubín

O umístění poražených čtvrfinalistů:

Lukáš Votápek  2:1       Luboš Mášik                Pavel Fikar     2:0    Matěj Mlejnek

O 5.místo:                                                                                O 7.místo

Lukáš Votápek  2:0      Pavel Fikar                   Luboš Mášik   2:0   Matěj Mlejnek

Semifinále:

Pavel Středa      2:0      Vladimír Vopátek          Josef Kubín      1:2   Martin Bělovský

O 3.místo:

Vladimír Vopátek                0:2          Josef Kubín

Finále:

Pavel Středa                   2:0          Martina Bělovský

Po dohrání všech utkání proběhl závěrečný slavnostní ceremoniál, udílení bohatých cen pro všechny zúčastněné hráče a předání putovního poháru vítězi celého turnaje, Pavlu Středovi, jež si jej odvezl do Dolního Dvora. Příští rok se jej pokusíme při druhém ročníku uzmout zpět do Sobčic. Ještě jednou děkujeme Obecnímu úřadu a Vlastislavu Skopárovi za finanční a věcnou pomoc a především všem hráčům, protože bez nich by to nešlo.

14.   Jiří Vojtíšek sr.

Závěrem lze už jen konstatovat, že celý turnaj proběhl v příjemné, přátelské atmosféře, nikomu se nic nestalo, všichni si hojně zahráli, pojedli, popili, poklábosili, zkrátka užili si příjemný, sportovní den (někteří i noc J ) a o tom je sport především….

Vopoš

Šipkový turnaj Masters 10/2015 v Sobčicích

V sobotu 24.10.2015 se na sále obecního hostince konal šipkový turnaj kategorie MASTERS. Naši obec se vydali reprezentovat v jednotlivcích Martin Rygl, Radek Klouzek a Vladimír Vopátek, ve dvojicích pak Martin Rygl s Michalem Suchým a Radek Klouzek s Vladimírem Vopátkem.

V jednotlivcích dva naši borci skutečně zabrali a obsadili v nabité konkurenci profesionálních hráčů velice pěkná umístění. Těsně před branami stupňů vítězů, tedy na čtvrtém místě se po vypjatém a velice těsném semifinálovém zápase umístil Radek Klouzek. Na děleném 13. - 16. místě se zastavil buldočí postup pavoukem Martina Rygla. A nakonec se ziskem pouze jediného setu uzavřel celou startovní listinu 37 hráčů Vladimír Vopátek na oficiálním 33. - 37. místě.

Ve dvojicích jsme už tak slavní nebyli a po dvou prohrách jsme vypadli již v úvodu trunaje. Obě dvojice, tedy Martin Rygl s Michalem Suchým a Radek Klouzek s Vladimírem Vopátkem obsadili shodně dělenou 17. - 24. pozici z 24 přihlášených týmů. Ale jak praví klasik: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se… :-)

Za náš sportovní spolek všem hráčům gratulujeme a děkujeme za účast.

Vopoš

Šipkový turnaj Masters 5/2015 v Sobčicích

Dne 16.5.2015 se na sále obecního hostince konal šipkový turnaj MASTERS, kde naše barvy hájili v jednotlivcích Martin Rygl a v soutěži dvojic se k němu připojil Michal Suchý. Martin se profesionálních šipkařů rozhodně nezalekl a zaházel skvělé souboje, jejichž výsledkem je konečné 9. místo z jedeatřiceti startujících. Ve dvojicích se sice již tolik nedařilo, ale ostudu rozhodně neudělali. Naopak. Ze tří zápasů se přeci jen jedna výhra urodila a naši hráči obsadili nakonec dělené 9. - 12. místo. Nutno podotknout, že soupeřili s profesionálními šipkaři z ligových i extraligových klubů, čili můžeme oba výsledky považovat za perfektní! Oběma hráčům děkujeme, jen tak dál ;-)

Vopoš

Sobčice na turnaji v Jičíněvsi

Spřátelený sportovní klub v Jičíněvsi nás pozval na pingpongový turnaj jednotlivců, konaný dne 8.5.2015 na sále obecního hostince. Osloveni byli téměř všichni stávající hráči. Konečná sestava, připravená vyjet hájit sobčické barvy vypadala takto: Vladimír Vopátek, Tomáš Ledvinka, Radek Danko, Martin a Matěj Ryglové. Turnaje se zúčastnilo celkem 17 hráčů, jež byli rozděleni do dvou základních skupin. Ve skupině A byli zařazeni Vláďa Vopátek a Radek Danko, ve skupině B Tomáš Ledvinka, Martin a Matěj Ryglové. Ve skupinách se hrál systém každý s každým a dle umístění se pak hráč potkal se svým stejně umístěným protějškem z druhé skupiny o konečné umístění. Martin Rygl, jež doplatil na uměleckou smůlu a téměř všechny své zápasy rozhodoval až ve třetím setu nakonec bojoval o 15. – 17. pozici, kde konečně smůlu protrhl a obsadil konečné  16. místo. Radek Danko obsadil ve skupině A o devíti hráčích 6. místo a svůj miniduel o 11. místo zvládl v poměru 2:1. Vladimír Vopátek ve skupině A skončil na 4. místě a boj o 7. místo pohodlně vyhrál 2:0. Matěj Rygl v osmičlenné skupině B vybojoval 3. pozici a těsně mu unikl boj o medailové umístění. Nicméně zápas o konečné 5. místo vyhrál s velkým přehledem 2:0. Zato Tomáš Ledvinka, který obsadil ve své skupině druhé místo, zahájil své semifinále s pozdějším celkovým vítězem velmi srdnatě, avšak zápas nedotáhl do vítězného konce a oba sety prohrál jen těsným výsledkem. Poslední boj ho tedy čekal o konečné 3. místo a rozhodně se bylo na co dívat. Zápas plný zvratů, kdy soupeř v prvním setu vedl již o pět bodů a nakonec jej prohrál 9:11 druhý set zase Tomáš držel celou dobu vedení, když nedokázal uzavřít koncovku a nakonec 11:8 prohrál a poslední rozhodující set, ve kterém se po někdy až neuvěřitelných výměnách dočkal hned 4 matchballů. Ale soupeř prokázal o něco větší odhodlání a koncentraci, když se z nich dokázal vymanit a obrátit rozhodující set ve svůj prospěch v poměru 13:11. Na Tomáše tak zbylo nepopulární celkové 4. místo, ale v nabité konkurenci je to přeci jen skvělý výsledek. Všichni hráči reprezentovali obec Sobčice svědomitě a se snahou a já osobně tímto všem děkuji.